سوالات متداول

برای این که خانه آرمان واسه بچه هامون حس خونه داشته باشه، باید خیلی حواسمون به حریمش باشه.شما میتونین توی برنامه های دیگه ی بچه ها،بیرون از خانه آرمان در کنارمون باشید، ولی فعلا با توجه به شرایط کرونا تمام برنامه هایی که این امکان رو داشته باشه لغو شده.

در حال حاضر ما در هر دو خانه ۲۲ فرزند داریم. کوچک ترین فرزند ما ۳ ساله و بزرگ ترین فرزند ما ۱۲ ساله هست.

تقریبا تمام فرزندان خانه آرمان بی سرپرست به معنای بی هویت نیستن، فرزندان ما کودکان بد سرپرستی هستند که هویت آن ها مشخص هست ولی رها شدن … و والدین آنها صلاحیت نگهداری ازشون را ندارن و در خانواده ها آسیب های جسمی، جنسی و یا روحی و رفتاری دیدن.

برای این که هر لحظه از نیاز های خانه آرمان در زمینه های مختلف خبردار بشید، در ساعات اداری با شماره روابط عمومی خانه آرمان تماس بگیرید و از اقلام مورد نیاز فرزندانمون مطلع بشید.

بله،سه نفر از فرزندانمون بیماری های خاص دارن.دو نفر از پسرامون دیابت و بیماری قلبی و یکی از دخترامون بیماری صرع.

بله، ولی اولویت با خانواده هایی هست که صاحب فرزند نیستند

افرادی که قصد مهاجرت دارند یا ساکن خارج از کشور هستند هم میتونن برای فرزندخواندگی اقدام کنن. اما باید تا زمان گرفتن شناسنامه برای فرزندشون در ایران باشند،که بعد از پیدا شدن فرزند مورد نظر، با وجود در نظر گرفتن شرایط این افراد بین ۶ ماه تا یک سال زمان خواهد برد.

بله، در زمان اخذ شناسنامه فرزند با اطلاعات خانواده ی جدید،که اصولا بین ۱ تا ۲ سال بعد از حکم اولیه انجام می شود، باید دو دنگ از یک ملک با هر ارزشی به نام فرزند شما بشود.

در این شرایط فرزندان خانه آرمان هم مثل بقیه ی دانش آموزها، آنلاین در کلاس هاشون شرکت می کنن و با زحمات مستمر مربی ها و مشاور خانه آرمان با موفقیت این سال تحصیلی را به پایان رساندند

فراهم کردن وسایلی که بتونیم با کمکشون برنامه های آموزشی و تفریحی و اوقات و فراغت بچه ها رو بهتر از تابستان پارسال عملی کنیم.چون امسال دوتا خانه داریم و بچه هامون بزرگ تر شدن و در کنار تفریح و سرگرمی برنامه های آموزشی و مهارتی برای تابستانشون در نظر گرفتیم.

فرزندان خانه آرمان در دو رده سنی ۳ تا ۶ سال و ۷ تا ۱۲ سال هستند.

برای حفظ حریم شخصی بچه ها در جامعه از گذاشتن چهره کاملشون خودداری می کنیم.

شما میتونید از تاریخ تولد فرزندان خانه آرمان مطلع بشید و هرآنچه که دوست دارید رو تهیه کنید و درب مرکز تحویل بدید تا به دست بچه‌ها برسه

اولین قدم برای فرزندخواندگی قانونی مراجعه به سامانه ملی فرزندخواندگی در سایت سازمان بهزیستی کشور می باشد. متقاضیان با ثبت اطلاعات خود در این سامانه وارد روند فرزندخواندگی خواهند شد.

زمان اقدام برای فرزند پذیری بستگی به شرایط متقاضی و روحیات و تعاملات تمامی اعضای آن خانواده دارد،مشورت با یک مشاور متخصص بهترین راه ممکن برای نتیجه گیری در خصوص این امر می باشد، چرا که این زمان برای هر متقاضی متفاوت است.

کودکان بی سرپرست و همچنین بد سرپرستی که والدین آن‌ها توسط دادستان رد صلاحیت شده و یا مدت زمانی طولانی، پیگیری از هیچ یک از اقوام کودک صورت نگرفته،واجد شرایط فرزند پذیری می باشند.

بله، این امکان بعد از گذشت یک سال از ورود فرزند به خانواده و حصول اطمینان از قطعیت این تصمیم، میسر خواهد بود و شاسنامه به نام والدین فرزند پذیر صادر خواهد شد.

بله، دختران و زنان مجرد می توانند متقاضی فرزندپذیری باشند و با ثبت نام در سامانه ملی فرزند خواندگی در این راستا اقدام نمایند.