درباره خانه آرمان

خانه آرمان، مرکز نگهداری از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست با شماره ثبت 3194 و با مجوز و تحت نظارت اداره کل بهزیستی استان اصفهان می باشد که از سال 1392 فعالیت خود را آغاز کرده است.
از اولین سال شروع فعالیت این خانه تاکنون 119 کودک به خانه آرمان آمدند، در طی هشت سال گذشته جهت جداشدن فرزندان و به موجب افزایش تعداد آن‌ها و ارتقاء رده سنی آن‌ها خانه آرمان تمام تلاش خود را برای ارتقای رده سنی نگهداری از فرزندان به عمل آورده است و مجوز نگهداری از فرزندان دختر و پسر را در رده سنی 7 الی 12 سال کسب کرده و در تلاش است با توجه به بزرگ شدن فرزندان مجوز نگهداری از فرزندان در رده سنی 12 الی 18 سال را اخذ کند.

خدمات

بعد از پذیرش فرزندان در خانه‌ی آرمان در اولین قدم پس از بررسی پرونده‌ مددکاری، مشاورین مجموعه بر روی رفع آسیب های روحی، رفتاری و جسمی فرزندان متمرکز می شود بدین صورت که برای هر کودک برنامه‌های مورد نیاز و متناسب با خود مانند جلسات تراپی، گفتار درمانی و کاردرمانی تدوین می شود.
با تمرکز واحد آموزش و پرورش کتاب‌های آموزش مهارت‌های زندگی که به کودکان کنترل خشم، دوستی، نحوه ی درست صحبت کردن و… طی یک برنامه به کودکان آموزش داده می شود تا این مفاهیم در ذهن کودکان نهادینه شود.
رفتار های کودکان توسط مسئول آموزشی این خانه بررسی و برای کودکانی که خشم خود را نمی توانند کنترل کنند، وسواس شدید و اعتماد به نفس پایین دارند برنامه‌های بازی درمانی تدوین می شود.
کلاس‌های فوق برنامه مانند زبان و کلاس‌های ورزشی با توجه به علاقه و استعداد کودکان برای آن‌ها برگزار می شود.
و هم چنین در طی سال تحصیلی روند فرزندان محصل خانه به صورت کامل بررسی می شود.
برنامه های تفریحی کودکان با مشارکت حامیان آرمانی به صورت مستمر برگزار گردیده است این برنامه ها در فضاهای عمومی سطح شهر و یا با در اختیار قرار دادن فضاهای تفریحی توسط خیرین به انجام رسیده است.

فرزندخواندگی

وضعیت فرزندان تحت پوشش خانه به صورت مستمر بررسی می شود و تلاش برای فرزندپذیری، از کارهای انجام شده توسط خانه آرمان می باشد، که تاکنون 38 نفر از فرزندانمان را به خانوادههای شایستهای که حتی در بعضی از موارد کودکان دارای شرایط مراقبتی و بیماریهای خاص مانند اچ آی وی، بیش فعالی، اُتیسم و تومور بوده‌اند سپرده‌ایم.

حامیان آرمان

خانه آرمان بصورت خصوصی میباشد و حامیان ما،نیروهای داوطلب و خیرینی هستند که در ارائه خدمات و تامین هزینه های این مجموعه همراه خانه آرمان هستند.
داوطلبینی که در ارائه خدماتی مانند برنامه های تفریحی، آموزشی، برگزاری بازارچه‌ها و پویش همراه این خانه بودند و خیرینی که در تامین تمامی هزینه به صورت نقدی و غیر نقدی و در اختیار قرار دادن پتانسیل و تخصص خود در جهت تامین نیاز های فرزندان در کنار این مجموعه بوده اند.